График работы Центральной библиотеки им.Г.Тукая: понедельник - пятница с 8:00 до 19:00; суббота - выходной; воскресенье с 10:00 до 17:00. Убедительная просьба соблюдать масочный режим!

11 марта в национально-краеведческом отделе Центральной библиотеки им.Г.Тукая в рамках клуба «Әдәби бакча» состоялся литературно-музыкальный вечер «Хатын-кызга мәдхия», посвященный представительницам прекрасного пола.

Гости праздника познакомились с новыми книгами, газетами и журналами, приняли участие в увлекательной литературной викторине.  Горячий отклик у читателей вызвал отрывок из рассказа М.Сафиной «Ана догасы», а также сцены из произведения   Ф.Яруллина «Ак яфрак» в исполнении труппы «Яшьләр театры» под руководством Зумары Шараповой. Настоящим украшением вечера стали местные поэтессы Рузида Даутова, Махарша Валиуллова и Гузель Талипова. Музыкальная часть вечера продолжилась под песни в исполнении Регины Гиззатуллиной, а Гульбстан Гатауллина покорила всех своим танцем.

11 март көнне Г.Тукай исемендәге Үзәк китапханәнең милли әдәбият бүлегендә “Әдәби бакча” клубы кысаларында  «Хатын – кызга мәдхия» дип исемләнгән әдәби - музыкаль кичә узды. Әлеге кичә гүзәл затларыбыз-хатын кызларга багышланды. Чара төрле мавыктыргыч уеннар белән үрелеп барды. Кичә барышында Мөнирә Сафинаның “Ана догасы”  хикәясеннән өзек укылды, әдәби викторина уздырылды, яңа газета-журналлар, китаплар да әдәбият сөючеләрнең күңеленә ачкыч тапты. Чараны үзләренең иҗат җимешләре белән төбәгебезнең талантлы  шагыйрәләре Рузидә Даутова, Мәһарша Валиуллова, Гүзәл Талипова,  җир йөзенә бию өчен яратылган Гөлбстан Гатауллина баетты. Әлбәттә “Әдәби бакча”да җыр яңгырамаса күңелсез булыр иде. Бакчабызны шәһәребезнең  сандугачы Регина Гыйззәтуллина ямьгә төрде. Шулай ук Шәрәпова Зөмәрә Ләбип кызы җитәкчелегендәге “Яшьләр театры” Ф.Яруллинның “Ак яфрак” әсәреннән өзек тәкъдим итте.